III Obrady Okrągłego Stołu Nauczycieli Rusycystów

Z wielką przyjemnością informujemy, że 17.11.2023 na platformie Teams odbyły się III Obrady Okrągłego Stołu Nauczycieli Rusycystów, w których licznie uczestniczyli nauczyciele z czterech województw. Przewodni temat spotkania brzmiał: „Zadania leksykalne, które zdadzą egzamin w każdej grupie uczniowskiej”. Podczas spotkania nauczyciele szkolni i akademiccy podzieli się swoim doświadczeniem i zaprezentowali całą serię zadań leksykalnych. Obrady Okrągłego Stołu stanowiły doskonałą okazję do życzliwej i rzeczowej wymiany myśli, twórczej i ożywionej dyskusji w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie oraz aktywny udział.

Obrady Okrągłego Stołu Nauczycieli Rusycystów czterech województw są rozszerzeniem projektu Międzynarodowe Obrady Okrągłego Stołu Dydaktyków Rusycystów czterech Uniwersytetów oraz Międzynarodowe Obrady Okrągłego Stołu Studentów Rusycystów pięciu Uniwersytetów.

To już drugie przedsięwzięcie dla nauczycieli w bieżącym roku akademickim. 18.09.2023 w ramach projektu „Cztery kwadranse” były zorganizowane Międzyuczelniane Warsztaty we współpracy z Wydziałem Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tym razem Rusycystykę UŁ reprezentowały dr Ełona Curkan-Dróżka oraz dr Zoja Kuca.

zdjęcie z obrad