Międzynarodowe cykliczne spotkanie Dydaktyków Rusycystów w ramach Obrad Okrągłego Stołu

Drodzy Państwo!

W dniu 23.02.2024 o godz. 17.00 na platformie Teams odbyło się kolejne Międzynarodowe  cykliczne spotkanie Dydaktyków Rusycystów w ramach Obrad Okrągłego Stołu. Oprócz dydaktyków z Polski w Obradach wzięli aktywny udział dydaktycy z Instytutu Slawistyki Uniwersytetu w Regensburgu oraz z Katedry Języków Obcych Uniwersytetu Beykent w Stambule. Tradycyjnie w Obradach uczestniczyli wykładowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz liczna grupa dydaktyków z Katedry Przekładu i Dydaktyki Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem dołączyli do spotkania również dydaktycy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tematem przewodnim międzynarodowego spotkania było Leksykalne szaleństwo na wszystkich poziomach językowych. Głównym celem Obrad była wymiana doświadczeń dydaktycznych.

Obrady Okrągłego Stołu stały się wspaniałą okazją do życzliwej wymiany myśli oraz ożywionej dyskusji w miłej i przyjaznej atmosferze.

Wszystkim Uczestnikom i Organizatorom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe przygotowanie, zaangażowanie oraz aktywny udział.

Międzynarodowe Obrady Okrągłego Stołu Dydaktyków Rusycystów są rozszerzeniem projektu Międzynarodowe Obrady Okrągłego Stołu Studentów Rusycystów oraz Obrady Okrągłego Stołu Nauczycieli Rusycystów Czterech Województw.

Organizatorzy projektu:

dr Z. Kuca, zoja.kuca@uni.lodz.pl (Uniwersytet Łódzki|)

dr K. Martyniuk, katarzyna.martyniuk@uwr.edu.pl

dr K. Kordas-Shaginyan, katarzyna.kordas@uwr.edu.pl (Uniwersytet Wrocławski)

dr M. Wideł-Ignaszczak, malgorzata.widel-ignaszczak@kul.pl (Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II)

dr J. Deczewska, justynadeczewska@uw.edu.pl (Uniwersytet Warszawski)